Kablo Tüp Konnektör Fiber Sinyal

2010-03-30 19:50:00
a b c d e f g h l m k n o ö p r t u w y z

- K-

Kablo Sıyırıcı ; (Cabel Stripper) Fiber Kablonun üst bölümünde bulunan polietilen, aramit iplik gibi malzemelerin fiber tüplerden ayrılmasını sağlamak amacıyla kullanılan alet.

Kanal ; Çıplak tel veya kablonun ilerlediği metal veya plastik kanal. Tel veya kabloyu koruma amaçlı kullanılır ve metal olanları kabloyu yangın tehlikesine karşı da korur.

Kapasitans ; İIetkenler arasındaki bir dielektrik materyalin bir potansiyel farkı ile enerji depolayabilmesi özelliğidir. Ölçü birimi faraddır. Kablo kapasitansı genelde picofaradlar seviyesinde ölçülür.

Kategori ; TIA/EIA tarafından belirlenen ve kablonun iletim performansını gösteren bir değerdir.

Kbps ; Bir saniyedeki kilobit sayısı. Bir saniyedeki 1,000 bit.

Koruyucu Kılıf / Kılıf ; (coating / polymer coating) Çıplak fiberleri mekanik etmenlerden korumak, aynı zamanda renklendirilerek öteki fiberlerden ayırt edilmesini sağlayan örtü tabakanın üzerindeki Polimer malzeme.

Konnektör ; Bir tel veya kablodan bir diğerine elektrik akımının geçmesine izin vermesi için dizayn edilmiş olan bir devre. Bir konnektör kablo veya telde herhangi bir bozulma, kırılma olmaksızın başka bir kablo veya devreye veri ve elektrik akımı geçişini kesebilir.

Koruma Kılıfı ; Koruma malzemesiyle kaplanmış bir kablonun optik yüzdesi.

Kromatik ; dağılım Işık hızına bağlı dalga boyu uzunluğunun neden olduğu bir darbenin optikal dalga yolundaki anlık yayılmasıdır.

Karma Tüp ; (composite tube)1-Fiber üzerindeki koruyucu tabakanın üzerinde çok az boşluk uygulanarak dış darbelerden daha az etkilenmesini sağlayacak tüp yapısıdır. Tek fibere uygulanır. Genellikle az darbe gelecek yerlerde kullanılır.
2- Gevşek Tüp, Sıkı Tüp,Şerit Fiber gibi uygulamaların birbiri içerisinde birlikte uygulandığı tüp yapısı. (Örnek: Gevşek Tüp, Şerit fiberin Yıldız Tüplerle birlikte uygulanması gibi)

Kaldırıma Kadar Fiber ; (Fiber to the Curb / Curve) Geniş bantlı Uziletişim sinyallerinin kullanıcılara dağıtımının kaldırımdaki sistemlerden fiber üzerinden iletildiği şebeke.

Kata Kadar Fiber ; ( Fiber to the Floor) Geniş bantlı Uziletişim sinyallerinin kullanıcıların bulunduğu apartman katlarına kadar fiber üzerinden iletildiği şebeke.

0
0
0
Yorum Yaz