tüp Tube singlemode sistem indis

2010-03-18 20:46:00

a b c d e f g h l m k n o ö p r t u w y z - T - Transmitter ; Bir fiber optik sistemde elektrik enerjisini ışık enerjisine çeviren elektronik düzen. Tek Modlu Fiber / Basamak İndisli Tek Modlu Fiber ; (Step Index Single Mode Fiber / Single Mode Fiber / Mone Mode Fiber= Kırılma indisi kesiti basamak şeklinde olan, içinde yalnızca tek modun uyarımının yayılabildiği fiber. Tüp Kesici / Fiber Tüp Kesici ; (Loose Tube Cutter) Fiber tüpün dairesel olarak kesilerek fiberlerin ortaya çıkmasını sağlayan kesici alet. ... Devamı

optik ışın sistem sinyal şebeke

2010-03-17 18:49:00

a b c d e f g h l m k n o ö p r t u w y z - U - UHF ; Ultra high frekans; 300-3,000 MHZ arası. Uzdenetim Birimine Kadar Fiber ; (Fiber to the Remote Unit) Geniş bantlı Uziletişim sinyallerinin Uzdenetim birimine kadar fiber üzerinden iletildiği şebeke. Üçüncü Optik Pencere / Üçüncü Işıksal Açılım ; Temel olarak l=1550 nm. olan ışık dalga boyu’nun bulunduğu (1500-1600) ışık dalga boyu genişliği. Uziletişim ; simge, haber, yazı, resim ya da her çeşit bilginin tel, radyo, optik ya da başka elektromanyetik sistemlerle iletilmesi, yayımı ya da alınması, telekomünikasyon. ... Devamı