Sinyal Konnektör Ağ Zayıflama Işık

2010-04-01 18:08:00
a b c d e f g h l m k n o ö p r t u w y z

- H-

Half-Dublex ; Her iki yönde de transmisyon -eş zamanlı olmadan- paketlerin gönderilip alınmasına değişik zaman aralıklarında izin verir. Full dubleks ile kıyaslayınız. gibi dış etkilere dayanıklı, metalden metale veya kaynak satışlı paketleri anlatmak için kullanılır.

Hertz ; (HZ) 1 saniyede bir sinyalin yaptığı kutuplaşmadaki değişim sayısı. Frekans belirtisi, saniyedeki döngülerin yerini alır.

Hibrid Kablo ; İki veya daha fazla fiber çeşidini içeren fiber optik kablo; 62,5 µm multi-mode ve single-mode gibi.

High Speed Serial Dataconnector ; (HSSDC) Yüksek hızlı seri veri konnektörü. Yüksek hız seri data konnektörü ve kablo tüm korumadır, kontrollü empedans fiber kanalı, 55A uygulamaları ve diğer öteki standartlar için düşünce aşamasında olanlar için sistemin bağlantısını kurar.

Hat Teçhizatına Kadar Fiber / Hat Donanımına Kadar Fiber ; (Fiber to the Transmitter) Geniş bantlı Uziletişim sinyallerinin Optik Ağ Birimi’nden Optik Ağ Birimi’ne kadar fiber üzerinden iletildiği şebeke.Genel fiberler uygulama biçimi.

Hat Teçhizatı / Optik Ağ birimi / Işıksal Hat Donanımı ; (Optical Network Unit / Optical Line Terminal) Işık almacı, Işık verici, elektriksel kod çözücü devrelerin bulunduğu etkin devre elemanı.

Hattaki Değişken Zayıflatıcı / Hattaki Ayarlanabilir Zayıflatıcı ; (Inline Variable Attenuator) Hat içinde kullanılan ve geçen ışığın şiddeti ayarlanabilen zayıflatıcı.

Hattaki Değişmez Zayıflatıcı ; (Inline Fixed Attenuator) Hat içinde kullanılan ve geçen ışığın şiddetini değiştirilemeyen zayıflatıcı.

0
0
0
Yorum Yaz